Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku w 2004 roku stworzyliśmy nową polską markę Expedus, która stworzyła odzieżową linię produktów specjalistycznych o profilu sportowym. Produkty naszej marki wykonane są z wysokiej jakości modyfikowanych włókien, które zapewnią rewelacyjną przepuszczalność wilgoci i powietrza. Dzięki wykorzystanym w przędzy jonom srebra (srebrna nitka), nietypowej recepturze
i składowi stosowanych przez nas włókien, oferujemy odzież unikalną - przewiewną i oddychającą, a zatem antybakteryjną, antygrzybiczną, antyalergiczną i antyzapachową. Nasze produkty ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zapewniają szczególne poczucie komfortu użytkowania, zabezpieczają przed powstawaniem przykrych zapachów, podrażnieniom skóry oraz zmniejszają ryzyko alergii.
Posiadają właściwości ochronne w zakresie transmisji promieniowania słonecznego typu UV i UVB. Wykonane są z materiałów gwarantujących trwałość kolorów, zachowując swoje cechy do końca używalności.
Wszystkie produkty Expedus są idealne dla różnych form aktywnego wypoczynku i wzmożonego wysiłku. Do ich produkcji wykorzystujemy zaawansowane technologie i najnowocześniejsze przędze.
Należy podkreślić że w tworzeniu naszych produktów korzystamy z najnowocześniejszego parku maszynowego oraz najnowocześniejszych dostępnych surowców i materiałów. Gramaturę i jakość stosowanej przez nas dzianiny opracowujemy z najlepszymi technologami, a wizualizację naszych kolekcji z najlepszymi projektantami.
Wspólnie tworzymy markę Expedus, za którą zawsze będą stały wysokiej jakości wyroby. Aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych wyrobów i jednocześnie zabezpieczyć unikalne rozwiązania stosowane w procesie produkcji naszych dzianin firma Expedus dokonała odpowiednich zastrzeżeń patentowych. Posiadamy certyfikaty jakościowe stosowanych przez nas włókien.
Wiemy już, że nasze produkty sprzedają się doskonale w sklepach o profilu sportowym i mamy tego dowody w postaci współpracy z wieloma punktami na terenie całego kraju.
 
Nad tworzeniem nowoczesnych projektów na stałe współpracujemy z najlepszymi projektantami, którzy starają się pogodzić funkcjonalność odzieży sportowej z walorami estetycznymi. Dzięki uważnej obserwacji rynku, obecności na targach i pokazach mody sportowej oraz inspiracji ze świata mody, starają się szybko absorbować nowości wciąż ulepszać kolekcje, poszerzając nasz asortyment.
Nad stworzeniem wizerunku marki, znakiem firmowym, opakowaniami, stroną internetową oraz pierwszą linią odzieży współpracowała z nami Anna Stępkowska. Każdą kolekcję marki Expedus charakteryzują niekonwencjonalne rozwiązania techniczne, nowoczesne projekty, wysokiej klasy materiały oraz najwyższa jakość ich wykonania. Liczy się każdy szczegół!